CAMPIONATELE NAŢIONALE DE VELODROM 2014
Bucureşti, 26-28.09.2014

Competiţia a fost organizată de Federaţia Română de Ciclism şi Clubul Sportiv Dinamo.

S-au aplicat Regulamentele Uniunii Cicliste Internaţionale şi ale Federaţiei Române de Ciclism, precum şi prevederile Regulamentului propriu.

Concursul s-a desfasurat in Parcul Sportiv Dinamo din Bucureşti.

Conform clasamentului oficial, colegul nostru Mihai Băbăiţă s-a clasat pe locul I şi a devenit campion naţional de velodrom, proba Semifond - cadeţi.

Conform clasamentului oficial, colegul nostru Mihai Băbăiţă s-a clasat pe locul II şi a devenit vicecampion naţional de velodrom, proba 200 m - lansat.

Conform clasamentului oficial, colegul nostru Mihai Băbăiţă s-a clasat pe locul 4 la proba Urmărire individuală.

Conform clasamentului oficial, colegul nostru Mihai Băbăiţă s-a clasat pe locul 5 la proba 500 m/1000 m - start de pe loc.