CUPA MAX AUSNIT 2014
Lugoj 19.07.2014

Cupa Max Ausnit este o competitie de ciclism sosea.
Scopul acestei competitii este acela de a pregati un traseu frumos si solicitant, de a provoca ciclistii sa isi ridice nivelul cu fiecare participare si de a le aprecia in mod real potentialul. Astfel ne putem bucura impreuna de acest sport deosebit: ciclismul.
Traseul pe care l-am propus in ce-a de-a III-a editie este unul deja cunoscut, dar imbunatatit semnificativ din punctul de vedere al infrastructurii.
Distanta totala a traseului este de 88km, iar acesta trece prin diferite nivele de altitudine; debuteaza cu o catarare, apoi pune la incercare rezistanta alternand zone de plat si catarari pentru ca la jumatatea distantei sa va solicite atentia si tehnica intr-o zona de coborare serpuita, finalizand cu plat de banat.

Conform clasamentului oficial, colegii noştri s-au clasat astfel:
  • Elena Fodor - locul 2 categoria FEMININ, cu timpul de 2h 54m 07.9s
  • Norbert Kertesz - locul 12 categoria ELITE MASCULIN, cu timpul de 2h 40m 47.6s
  • Remus Farcaş - locul 7 categoria M18-29, cu timpul de 2h 27m 17.1s
  • Mihai Băbăiţă - locul 13 categoria M18-29, cu timpul de 2h 33m 23.6s
  • Răzvan Marc - locul 27 categoria M18-29, cu timpul de 2h 42m 43.1s
  • Alex Grosu - locul 43 categoria M18-29, cu timpul de 2h 55m 02.2s
  • Titel Ruşinaru - locul 9 categoria M30-39, cu timpul de 2h 33m 29.6s
  • Bitză Nădăştean - locul 17 categoria M30-39, cu timpul de 2h 36m 05.2s
  • Florian Dobrin - locul 24 categoria M30-39, cu timpul de 2h 42m 54.7s
  • Andrei Popa - locul 29 categoria M30-39, cu timpul de 2h 54m 02.7s
  • Tiziano Balia - locul 30 categoria M30-39, cu timpul de 2h 54m 21.7s
  • Alex Fodor - locul 31 categoria M30-39, cu timpul de 2h 54m 25.4s
  • Dan Damian - locul 32 categoria M30-39, cu timpul de 2h 54m 30.9s
  • Alex Ghigulescu - locul 59 categoria M30-39, cu timpul de 3h 29m 09.7s

  • Locul II

    Elena Fodor



    Dan Damian



    Bitză Nădăştean



    Norbert Kertesz



    Alex Fodor

    Titel Rusinaru

    Mihai Băbăiţă

    Remus Farcaş

    Andrei Popa

    Razvan Marc

    Alex Ghigulescu

    Alex Grosu

    Tiziano Balia

    Florian Dobrin


    Mai multe detalii pe site-ul organizatorilor: www.concordialugoj.ro.