TURUL DOBROGEI LA AMATORI 2013
Constanţa, 13-15.09.2013

Clubul de Ciclism Bilal Constanta si Federatia Romana de Ciclism va invita in perioada 13-15 Septembrie 2013 in Jud. Constanta sa luati startul la Turul Dobrogei la Amatori editia 2013.

Va fi o cursa pe etape cu clasament general pe fiecare categorie dupa fiecare etapa si clasament general final.

Se premiaza fiecare categorie de varsta in functie de clasarea la finalul competitiei (clasament general dupa toate etapele).

Vor fi 3 etape:
  • CTI : 14km - Topraisar-Mereni si retur
       La această etapă, colegul nostru Emil Chepeţan (12m 28.32s) s-a clasat pe locul I la categoria de vârstă şi locul 4 în clasamentul general.
  • Fond : 71km - Topraisar-Amzacea-Gral Scarisoreanu-Plopeni-Movila Verde-Negresti-Cobadin-Osmancea-Ciobanita-Mereni-Topraisar
       La această etapă, colegul nostru Emil Chepeţan (1h 43m 40s) s-a clasat pe locul I la categoria de vârstă şi locul 16 în clasamentul general iar Vladimir Bălan (1h 42m 59s) s-a clasat pe locul II la categoria de vârstă şi locul 13 în clasamentul general.
  • Circuit : pe Bd Aurel Vlaicu intre Campus Universitar si intersectia cu Bd. Tomis
       La această etapă, colegul nostru Emil Chepeţan s-a clasat pe locul I la categoria de vârstă iar Vladimir Bălan s-a clasat pe locul II la categoria de vârstă.

În clasamentul final al competiţiei TURUL DOBROGEI LA AMATORI 2013, colegii noştri s-au clasat astfel: