ROCICLETA JUNIOR - 2 IUNIE 2012

ROCICLET@ JUNIOR este denumirea unui concurs interdisciplinar destinat elevilor de gimnaziu care stăpânesc bicicleta, atât sub aspect sportiv, cât şi ca sursă de inspiraţie literară. La concurs s-au putut înscrie 1-2 echipaje (format fiecare din câte 3 membri) din şcolile şi liceele municipiului Timişoara.

Obiectivele concursului sunt:

  • utilizarea bicicletei ca probă sportivă, dar şi ca mijloc de circulaţie
  • educarea spiritului de echipă
  • formarea deprinderilor de lider
  • utilizarea corectă a limbii române scrise
  • utilizarea performantă a calculatorului
Marius Karnyanszky
Organizator
Carla Karnyanszky
Organizator
Emil Chepeţan
Organizator
Cătălin Crivineanţu
Organizator
Daniel Stamenca
Organizator
Concursul a constat în două probe:
În anul 2012, organizarea concursului s-a bazat pe un parteneriat încheiat între Liceul Teoretic SOCRATES, Clubul Sportiv Tibiscus, Clubul ROTARY Timişoara, Inspectoratul Şcolar al Judeţului Timiş, Grupul Şcolar de Industrie Alimentară.

Concursul s-a desfăşurat sâmbătă 2 iunie 2012, de la ora 9.00, la Liceul Teoretic SOCRATES, Calea Bogdăneştilor nr.32 B, Timişoara.

Elevii din echipa care a câştigat locul I au fost recompensaţi de Clubul Sportiv Tibiscus cu câte o bicicletă, iar pentru locurile II şi III s-au primit premii constând în materiale sportive, prin proiectul "Rocicleta Junior – concurs de ciclism dedicat Zilei Copilului, ediţia a V-a", depus de Clubul Sportiv Tibiscus şi co-finanţat de Consiliul Judeţean Timiş.

Rezultatele concursului sunt următoarele:
Locul Echipa Punctaj
eseu
Punctaj
tehnoredactare
Punctaj
legislaţie
Punctaj
ciclism
Punctaj
din oficiu
Punctaj
total
I Liceul Teoretic Lenau
Crilov Sara / Damian Maria / Cenuşe Ştefan
16 20 16 18 10 80
II Liceul Teoretic Lenau
Cristescu Andrei / Neferu Denis / Mancu Andrei
18 10 16 22 10 76
III Şcoala Generală 30
Stamatovici Diana / Mihai Raul / Cojanu Sebastian
10 10 14 30 10 74
4 Şcoala Generală 19 "AVram Iancu"
Negruţ Elida / Baciu Gabriel / Popovici Adrian
18 10 16 22 10 76
5 Liceul Teoretic Lenau
Dragomir Denisa / Sugar Cristi / Soanea Andrei
10 10 14 28 10 72
6 Şcoala Generală 7 "Sfânta Maria"
Iacobescu Luk / Suciu Cezar / Bulzesc Gabriel
14 15 16 16 10 71
7 Şcoala Generală 7 "Sfânta Maria"
Croitoru Ana-Maria / Tudosie Casian / Szenasi Artur
19 10 14 10 10 63
8 ROTARY mare
Zăroiu Vlad / Ivan Cristian Denis / Costineanu Alex
11 5 12 20 10 58
9 ROTARZ mic
Oszlansky Oswald / Bîrlan Radu / Costineanu Adrian
16 7,5 10 14 10 57,50
10 Şcoala Generală 26/27/28
Zabarcencu Denisa / Gheorghiu Bianca / Tuce Andrada
18 10 16 22 10 76
- Şcoala Generală 19 "AVram Inacu"
Lungu Ion / Ardeiu Sebastian
- - - 26 - -


Pentru alte detalii vă rugăm să vizitaţi site-ul Liceului Socrates.