MARATONUL ŢĂRII GUGULANILOR - ŢARCU
Poiana Mărului, 25-26 iunie 2011

Descoperă “Ţara Gugulanilor” participând la un eveniment ciclist în Munţii Ţarcu !
Descoperă frumuseţea naturii de lângă noi şi învaţă sa o apreciezi!
Participă singur sau cu familia la competiţie!
Te aşteaptă trasee să le parcurgi… Poti alege din:
- trei nivele de dificultate pentru trasee (Maraton 80 km, Race 50 km, Discovery 30 km)
- probă Family
Când? Duminică 26 iunie 2011
Unde? Poiana Mărului, Munţii Ţarcu (munţii Ţării Gugulanilor)
Din program: aer curat, tabără de corturi, seară de proiecţii (sâmbătă), demonstraţii de bike şi alte bunătaţi legate de natură, munte şi ciclism.
Vezi mai multe cu un simplu click aici !

Evenimentul a fost organizat de Asociaţia Altitudine Filiala Banat împreună cu Primăria Municipiului Caransebeş şi Bădina | Bădina, în parteneriat cu Direcţia Judeţeană pentru Tineret şi Sport Caraş, Serviciul Salvamont Caraş-Severin şi cu asociaţiile sportive Concordia Lugoj, BikeAttack Reşiţa, Tibiscus Timişoara şi Clubul Montan Caransebeş.

Câteva imagini de la concurs puteţi urmări în prezentarea alăturată.


La concurs au participat şi colegii noştri:
Locul I
Race-F


Elena Fodor
Locul I
Maraton-M30+


Maus Ionaşcu
Locul I
Discovery-F


Vanessa Plumbotă
Locul I
Race-M30-39


Cristi Jidovu
Locul I
Discovery-JR


Cosmin Crăciun
Locul II
Maraton-M


Laurenţiu Bogdănescu
Locul II
Discovery-JR


Cătălin Crivineanţu
Locul II
Race-F


Ramona Covaciu
Locul III
Race-M30-39


Martin Speth
Locul III
Race-M16-29


Rareş Manea
Locul III
Discovery-JR


Gil Dorogostaisky
Locul III
Maraton-M30+


Marius Ragobete

Locul 4
Race-M30-39


Cătălin Semeniuc

Locul 4
Race-F


Raluca Zvâncă

Locul 5
Discovery-JR


Daniel Balaure

Locul 5
Maraton-M30+


Alex Fodor
Locul 5
Maraton-M18-29


Mircea Baba
Locul 5
Race-M40+


Ladislau Speth
Locul 6
Race-M30-39


Tiziano Balia
Locul 6
Race-M16-29


Bogdan Cliveţ



Zuzzy Faluşi



Adrian Teghiu



Alex Pufan



Eddy Schon

Victor Jivănescu

Ştefan Rogoz

Dragoş Vasiliu

Radu Vişan

Mihaela Giucoane

Gabi Faluşi

Andrei Harabagiu

Bitză Nădăştean

Alex Almăjan

Echipa de organizare a concursului (din partea C.S.Tibiscus) a fost formată din:

Marius Karnyanszky

Carla Karnyanszky

Sergiu Neidoni

Paul Petruţ

Dani Stamenca

Lucian Marin

Dana Faluşi

Cristi Anghel

Vali Carasiniu


Despre desfăşurarea concursului şi rezultatul frumos al echipei noastre au relatat:
       

www.tion.ro din 28.06.2011

www.sportlocal.ro din 28.06.2011

www.sportrevolution.ro din 28.06.2011

www.mbike.ro din 28 iunie 2011 despre rezultatele DHS Tibiscus Team
       

www.radio-resita.ro din 26.06.2011