CICLISM LA BUZIAŞ
Buziaş 10 octombrie 2009

Sâmbătă 10 octombrie 2009, la Buziaş, cu startul de la LA AEROPORT, doritorii au putut participa la două concursuri de ciclism: unul de îndemânare şi unul de cross-country.


Acţiunea a fost organizată în parteneriat de:

ROTARY CLUB BUZIAŞ

CLUB SPORTIV TIBISCUS
cu sprijinl finaciar al companiei:

DOI AMICI

PROGRAMUL DE CONCURS

Sâmbătă 10.10.2009
Ora 09:00 - înscrieri
Ora 10:30 - start concurs de cross-country
Ora 12:30 - start concurs de îndemânare
Ora 13:00 - premierea

CATEGORII DE CONCURS

Concursul de îndemânare
  • Copii sub 14 ani
    Concursul de cross-country
  • Juniori, 14-18 ani
  • Seniori, peste 18 ani
  • Fete, sub 18 ani
  • Fete, peste 18 ani
  • TAXE DE PARTICIPARE

    Concursul de îndemânare: 0 lei
    Concursul de cross-country: 5 lei

    REGULAMENT DE CONCURS

    Pentru concursul de cross-country, casca de protecţie este obligatorie

    TRASEE DE CONCURS

    Concursul de îndemânare: în Parc pe Aleea Trandafirilor
    Concursul de cross-country: traseu de 16,5 km situat pe Dealul Viilor, se efectuează 1 tură pentru categoria 14-18 ani respectiv 2 ture pentru categoria peste 18 ani

    ÎNSCRIERILE

    La concurs s-au înscris următorii sportivi:

    Cross-country - Seniori

    Număr
    Concurs
    Nume şi prenume Localitate Club
    201 Babella Ladislau Timişoara -
    202 Paven Cristian Timişoara -
    203 Ticula Marian Tomeşti (TM) -
    204 Muntean Puiu Făget (TM) -
    205 Băcui Ion Adrian Timişoara -
    206 Hriţcu Sebastian Florin Timişoara -
    207 Popovici Georgian Reşiţa Conpet Ploieşti
    208 Păcuraru Cătălin Timişoara -
    209 Balia Tiziano Lugoj (TM) -
    210 Toacă Cristian Dorel Timişoara -
    211 Stanciu Mihai Timişoara -
    212 Hodi Ştefan Ţipari (TM) -
    213 Turturică Mihai Timişoara -

    Cross-country - Juniori

    Număr
    Concurs
    Nume şi prenume Localitate Club
    101 Gornic Andrei Făget (TM) -
    103 Capotescu Valentin Tomeşti (TM) -
    104 Dragoş Rafael Româneşti (TM) -
    107 Strian Sebastian Luncanii de Jos (TM) -
    108 Lupşa Alexandru Timişoara -
    109 Hodi Florin Constantin Ţipari (TM) -
    110 Schön Eduard Adams Timişoara C.S.Gratzu
    111 Dorogostaisky Virgil Mihai Timişoara C.S.Tibiscus
    113 Ciulă Andrei Dan Buziaş (TM) -

    Cross-country - Fete

    Număr
    Concurs
    Nume şi prenume Localitate Club
    102 Hodi Mariea-Gheorghiţa Ţipari (TM) -
    104 Stanomir Laura Tomeşti (TM) -
    105 Homoşdian Ioana Tomeşti (TM) -
    112 Zvâncă Raluca Timişoara -

    Îndemânare

    Număr
    Concurs
    Nume şi prenume Localitate Club
    11 Iovănescu Daniel Mirel Buziaş (TM) -
    12 Mavrodin Alexandru Claudiu Buziaş (TM) -
    13 Guran Paul Buziaş (TM) -

    REZULTATELE

    Rezultatele concursului sunt:

    Cross-country - Seniori

    Nume şi prenume Timp
    Babella Ladislau -A-
    Balia Tiziano 1h43m30s
    Băcui Ion -A-
    Hodi Ştefan 2h34m02s
    Hriţcu Sebastian -A-
    Muntean Puiu 2h48m30s
    Paven Cristian 2h04m01s
    Păcuraru Cătălin 2h17m00s
    Popovici Georgian 1h43m00s
    Stanciu Mihai 2h17m03s
    Ticula Adrian 2h04m00s
    Toacă Cristian 2h49m27s
    Turturică Mihai 2h17m05s

    Cross-country - Juniori

    Nume şi prenume Timp
    Capotescu Valentin 56m00s
    Dorogostaisky Vrgil 53m09s
    Dragoş Rafael 1h20m24s
    Gornic Andrei 51m58s
    Hodi Florin 1h27m03s
    Schön Eduard 60m04s
    Strian Sebastian 1h05m32s

    Cross-country - Fete

    Nume şi prenume Timp
    Hodi Mariea 1h09m52s
    Homoşdian Ioana 1h34m36s
    Stanomir Laura 1h16m50s
    Zvâncă Raluca -A-

    Îndemânare

    Nume şi prenume Timp Penalizare
    Guran Paul 103 s 0
    Iovănescu Daniel 154 s 9
    Mavrodin Alexandru 150 s 4

    PODIUMUL

    Cu rezultatele de mai sus, podiumul concursului a fost ocupat de :

    CROSS-COUNTRY - Seniori

    Locul I

    GEORGIAN POPOVICI
    (Reşiţa/C.S.Conpet Ploieşti)

    Locul II

    TIZIANO BALIA
    (Lugoj)

    Locul III

    ADRIAN TICULA
    (Tomeşti)

    CROSS-COUNTRY - Juniori

    Locul I

    ANDREI GORNIC
    (Făget)

    Locul II

    GIL DOROGOSTAISKY
    (Club Sportiv Tibiscus Timişoara)

    Locul III

    VALENTIN CAPOTESCU
    (Tomeşti)

    CROSS-COUNTRY - Fete

    Locul I - fete 14-18 ani

    LAURA STANOMIR
    (Tomeşti)

    Locul II - fete 14-18 ani

    IOANA HOMOŞDIAN
    (Tomeşti)

    Locul I - fete, peste 18 ani

    MARIEA-GHEORGHIŢA HODI
    (Lugoj)

    ÎNDEMÂNARE

    Locul I

    PAUL GURAN
    (Buziaş)

    Locul II

    ALEXANDRU CLAUDIU MAVRODIN
    (Buziaş)

    Locul III

    DANIEL MIREL IOVĂNESCU
    (Buziaş)